Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

lukola & Zuzia & Gabi

wpisy na blogu

Malowanie- początek. Pytania.

Blog:  lukola
Data dodania: 2011-09-30
wyślij wiadomość

W dniu wczorajszym zaczął działalność malarz. Narazie sam. Od dzisiaj ma mieć "sprawdzonego" (podobno) pomocnika. Wczoraj po południu byliśmy na budowie, żeby skontrolować jak sobie radzi.

I tu pytanka do Was:

1.  Czy przy dobrze (teoretycznie) wykonanej gładzi na suficie (z K-G) pomalowanym dodatkowo białą podkładową emulsją gruntującą, po pierwszym malowaniu z użyciem nowego wałka (farbą lateksową) może się zdarzyć, że farba nie pokryje równo całej powierzchni? U brata (ta sama technologia wykonania gładzi) sufity K-G były malowane jednokrotnie i wszystko ładnie farba pokryła. Czy to wina zastosowanego wałka, czy nieumiejętnego pomalowania?

2. Jakie najlepiej zastosować wałki do farb lateksowych? Są jakieś specjalne? Zależy mi na tym (skoro już nie zdecydowaliśmy się na malowanie z agregatu, a mamy zrobione gładzie), żeby ściana po pomalowaniu miała delikatną (nie bardzo wyrazistą) strukturę wałka. 

3. Czy jest sens w pierwszym etapie malowania sufitów (bo od tego malarz zaczął z uwagi na to, że wszystkie są białe) stosować taśmy odcinające? Przecież po pomalowaniu sufitów taśmy trzeba zrywać i ponownie je naklejać, żeby tym razem zrobić odcięcia do malowania ścian (już konkretnymi kolorami). Czy nie łatwiej po prostu przy użyciu małego wałeczka najść kolorem białym na ok. 3 cm na ścianę i dopiero zrobic odcięcie (pod kolor). Przecież chyba, farba kolorowa pokryła by potem białą. 

Od razu zaznaczę, że "odcinać" nie chcieliśmy, ale niestety (dotyczy to całego poddasza) K-G nie są położone na tyle rewelacyjnie, żeby można było dochodzić farbami do krawędzi. Jeśli zrezygnowalibyśmy z odcięć, mielibyśmy w wielu miejscach piękne "fale Dunaju". Widac było by po prostu nierównie położone płyty.

 Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

4Komentarze
Data dodania: 2011-09-30 09:09:41
AD1. może się zdarzyć jeżeli farba jest słabej jakości AD2. wałki welurowe, futrzane lub sznurkowe AD3. jest sens aby było równo. I nie chlapnęło przez przypadek na pomalowaną już ścianę która zazwyczaj ma ciemny kolor
odpowiedz
Data dodania: 2011-09-30 09:21:51
a zapomniałem dodać zasada jest taka czym gładsza powierzchnia to włosie krótsze
odpowiedz
lukola  
Data dodania: 2011-09-30 09:29:05
do: maopalek
Dziękuję za podpowiedzi: Ad 1- farba chyba nie najgorsza. Dekoral Hi-Latex: http://www.dekoral.pl/produkty/p/de999-hi-latex Ale po drugim malowaniu na pewno pokryje równiutko całość? Ad 2- dziękuję i sprawdzę to; Zobaczę jakie ma wałki i z jakim włosiem; Ad 3- No właśnie po to zaczął od sufitów, że dopiero po ich dwukrotnym pomalowaniu zacznie robić ściany. I wtedy myślałem, że dopiero zrobi odcięcia z taśm.
odpowiedz
kmarek-k1
Data dodania: 2011-09-30 10:01:06
Witam, całego Opałka pomalowałem lateksem (Dulux, Tikurila, Beckers), wałki i wkłady f-my ANZA - http://np.netpublicator.com/netpublication/n92955349 plus skrobak do wałka (s.33 katalogu) wkłady 18mm, ważne aby nie wcierać farby aż do suchego wałka. Ogólnie im mniej się przykładałem tym lepiej mi wychodziło :)
odpowiedz

Wstrzymanie prac :(

Blog:  lukola
Data dodania: 2011-09-29
wyślij wiadomość

Niestety z uwagi na wydłużający się termin zakończenia gładzi przesunął nam się termin rozpoczęcia malowania. Ekipę, z którą byliśmy dograni przekładaliśmy chyba ze 3 razy. W końcu oni nas przełożyli na początek października, bo dostali kolejne zleceniablog budowlany - mojabudowa.pl

Żeby nie wstrzymywać prac rozpoczęliśmy ponowne poszukiwania. Od dzisiaj (tj. 29.09)wystartował u nas malarzblog budowlany - mojabudowa.pl Mamy nadzieję, że decyzja była słuszna i nie będziemy żałowac wyboru. Liczymy, że w 2 osoby pomalują nam domek do 05.10.

To przyspieszy inne prace:

- będziemy mogli zrobić zabudowy (szafa na dole, garderoba i szafa u córci); Plus jest taki, że mamy dograną kwestię tych 3 szaf i kuchni.

- będziemy mogli w końcu wezwać hydraulika na ostateczne powieszenie kaloryferów i odpalić piec, żeby zacząć osuszać i ogrzewać budynek;

- będziemy mogli zamontować drzwi.

Niestety mamy kilka problemów blog budowlany - mojabudowa.pl:

- po raz drugi laliśmy wylewkę samopoziumującą w salonie (prawdopodobnie siadła ta właściwa wylewka i nierówność, która powstała uniemożliwia położenie paneli; Za duże/ poza normą odchyły w poziomach. Panele by po prostu pływały, albo by pękły.

- dość duża wilgotność w domu (stąd zależy nam na jak najszybszym założeniu kaloryferów i uruchomieniu pieca)- drewno, ale też panele tego nie lubią. Norma to 6-8, u nas jest 12-14blog budowlany - mojabudowa.pl Stąd, dopóki montażysta nie uzna, że wylewka jest tym razem OK i że wilgotność jest w normie, nie położy nam paneli.

- brak prądu w większości gniazdek. Wszystko pięknie hulało, dopóki nie zaczął działać (przy elektryce "pseudo fachowiec"- pan Jacuś od wszystkiego i od niczego!!!blog budowlany - mojabudowa.pl Przekuwając nam gniazdko w kuchni (i dokładając nowe) przeciął kabel. Niby wszystko ładnie zaizolował- bo w kuchni (chyba jedno pomieszczenie w całym domu), prąd jest w gażdym z gniazdek. Ale obsadzał nam też 2 włączniki w puszkach. Mam podejrzenie, że połączył nie te kabelki. Mam nadzieję, że jutro przyjedzie sprawdzony elektryk- oby okazało się, że to tylko to co myślę...

- źle wylane schody- miały być w typowym zabiegu, ale niestety nie każdy słucha co się do niego mówi!!! blog budowlany - mojabudowa.pl To powoduje, że stolarze z pewną obawą podchodzą do tematu. Z jednym byliśmy już dograni, ale się wycofał. Inny narzekają na złe wylanie i mówią, że będzie ciężko. Wstępnie jesteśmy dogadani z dwoma- niestety termin realizacji dopiero na początku grudnia... Musimy podjąć decyzję "na dniach", na kogo się decydujemy.

- nie możemy dograć tematu zewnętrznych prac (oczyszczenie terenu, niwelacje, drenaż, nawodnienie i położenie kostk). Z jedną ekipą byliśmy prawie dograni- właściciela oszukało dwóch jego pracowników i wycofał się ze zlecenia. Szukamy wciąż na różnych ogłoszeniach, ale nie za bardzo są chętni do podjęcia się tej pracy.

Tak to u nas na tą chwilę wygląda. Chciało by się, żeby nie było przestojów, ale różne uwarunkowania i nieoczekiwane odkrycia (np. tej nieszczęsnej wylewki w salonie) decydują za nas. Chyba moje duże nadzieje na przeprowdzkę w tym roku stają się coraz mniej realne.... Szkoda...

 

2Komentarze
widoq  
Data dodania: 2011-09-29 20:31:39
wszedzie jakies schody, budowa potrafi wykonczyc, ale efekt wynagradza wszystko :) mam nadzieje, ze uda Wam sie bezstresowo pozbyc Waszych problemow
odpowiedz
lukola  
Data dodania: 2011-09-30 08:31:53
do: widoq
Dziękujemy za słowa otuchy:) My też staramy się nie przejmować, ale czasami te problemy narastają i... przerastają nas. Wstrzymują prace, trzepią po kieszeni, a można było by wielu błędów uniknąć, gdyby się człowiek na wszystkim lepiej znał:/ Ale jesteśmy dzielni- przynajmniej narazie;)
odpowiedz

Tynk zewnętrzny i marmolit zrobione:)

Blog:  lukola
Data dodania: 2011-09-29
wyślij wiadomość

Korzystając z łaskawości pogody w zeszłym tygodniu (tj. 19.09-24.09) udało się zrobić tynk zewnętrzny.

Zdecydowaliśmy się (żeby zostać w tym samym systemie) na tynk silikatowy Weber- TD331 oraz płyn gruntujący pod niego- PG221.

Więcej o tynku i gruncie na stronie Webera: http://www.netweber.pl

tynk: http://www.netweber.pl/produkty-elewacyjne/produkty-weber/produkty/tynki-silikatowe-i-silikonowe/weber-td331.html

mojabudowa.pl - blog budowlany

płyn gruntujący: http://www.netweber.pl/produkty-elewacyjne/produkty-weber/produkty/preparaty-gruntujace-i-srodki-pomocnicze/weber-pg211.html

mojabudowa.pl - blog budowlany

Znalazłem bardzo sprawną ekipę 5 chłopaków. Położenie struktury- 192 m2, docieplenie balkoników (i wylanie na nich wylewki), pociągnięcie opaski z marmolitu na wysokość 30 cm (10 m2), zajęło im 6 dni (w tym 2 dni niepełne- bali się, że będzie padać i nie ciągnęli i 1 dzień tylko 2 robiło). Ekipa godna polecenia blog budowlany - mojabudowa.plblog budowlany - mojabudowa.pl 

Cieszę się, że udało się zrobić strukturę przed zimą. Jestem teraz spokojny, że żadne opady Opałkowi nie straszneblog budowlany - mojabudowa.pl 

Kilka fotek:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

z bliska- jeszcze mokry (zupełnie inny po wyschnięciu)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

zupełnie inne ujęcie:

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

lukola
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 335499
Komentarzy: 346
Obserwują: 118
On-line: 9
Wpisów: 190 Galeria zdjęć: 1128
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - mazowieckie
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2017 czerwiec
2016 czerwiec
2012 listopad
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 styczeń
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik