Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

lukola & Zuzia & Gabi

wpisy na blogu

Kolejność prac

Blog:  lukola
Data dodania: 2010-02-24
wyślij wiadomość

Prognozy są optymistyczne. Dodatnie temperatury napawają optymizmem! Mamy nadzieję, że zima w ciągu najbliższego miesiąca odejdzie w niepamięć. Liczymy, że prace w naszym Opałku ruszą w II połowie kwietnia. Jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji z oknami, ale mamy nadzieję, że w ciągu 2 tygodni to nastąpi. Niestety termin realizacji waha się od min. 4- 6 tygodni (niektóre okna robione na zamówienie itp.).

Pierwszym elementem będą więc okna. Następnie chcieliśmy (w kolejności):

1. zrobić instalacje:

a) elektryka;

b) woda (+ dokończyć/ przerobić kanalizacyjną)

c) gaz

2. wylewka

3. wstawić drzwi zewnętrzne: wejściowe, między garażem a domem, między pomieszczeniem gosp. a ogrodem. Chociaż nie wiem, czy nie powinniśmy tego zrobić od razu po oknach, żeby zamknąć budynek (ale jak, skoro nie będzie wylewki?.. Boję się, że ekipa może źle wymierzyć..)

4. stryszek, tak żeby można było ładnie na nim ulokować ewentualną turbinę rozprowadzającą siepłe powietrze z kominka. 

5. kominek z rozprowadzeniem na poddaszu (ale czy sam wkład, żeby prace nad tynkami nie umazały obudowy...?)

6. tynki wewnętrzne i w tym samym momencie montaż rolet + ocieplenie z zewnętrz.

7. Po tych pracach prawdopodobnie damy tynkom czas na wyschnięcie. Będziemy wspomagali ten proces grzaniem w kominku w zapewne jeszcze chłodne wiosenne wieczoryblog budowlany - mojabudowa.pl Chyba, że prace przesuną się na lato...

8. Kolejnym etapem będzie pewnie ocieplenie poddasza i płyty karton-gipsowe.

9. Pewnie po ukończeniu tego osadzimy parapety zewnętrzne (czy zrobić już to po tynku zewnętrznym?...) Tynki zewnętrzne to daleka perspektywa. W między czasie, jak grunt obeschnie, chcemy nawozić ziemię, żeby troszkę wyrównać teren. Wiadomo- kupa kurzu itp. Nie chcemy, żeby jasny tynk w krótkim czasie przybrał kolor dachowego kotablog budowlany - mojabudowa.pl 

Takie są nasze założenia na pewnie najbliższe 6 miesięcy. Jak widać rodzi się sporo wątpliwości w jakiej kolejności poszczególne prace mają być robione- tak żeby nie zrobić czegoś, co zostanie potem zepsute przez kolejną ekipę... Pewnie życie zweryfikuje nasze założenia, ale od czegoś trzeba zacząćblog budowlany - mojabudowa.pl

 

7Komentarze
gosc
Data dodania: 2010-02-24 14:43:58
kominek
Jeśli dobrze zrozumiałam planujecie zrobić kominek z rozprowadzeniem ciepła. Też budujemy opałka i myślimy o takim rozwiązaniu. Czy u was będzie to na wszystkie pokoje na piętrze, gdzie wyloty powietrza (przy podłodze czy przy suficie)? Czy orientujecie się jaki jest koszt rozprowadzenia i czy będzie u was rekuperacja?
odpowiedz
lukola  
Data dodania: 2010-02-24 15:55:02
do: magowi
Tak- chcemy zrobić kominek z rozprowadzeniem ciepła do wszystkich pokoi na poddaszu. Do garderoby i łazienek raczej nie będziemy ciągnąć. Na tą chwilę spotkaliśmy się z 2 wykonawcami. Jednego odrzuciliśmy od razu ze względu na koszt wykonania. Drugi ma nam przesłać wstępną wycenę jutro. Wspominał, że rozprowadzenie do 1 pomieszczenia to koszt ok. 350 zł (sama robocizna). Rekuperacji nie będziemy robili a nad wylotami powietrza jeszcze się nie zastanawialiśmy. Pewnie zrobimy je tak, żeby były jak najbardziej funkcjonalne. Zobaczymy co zaleci ewentualny wykonawca.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2010-02-24 16:05:20
Witam a nie boicie się osmolonych ścian przy kratce wylotowej,pytam bo moi znajomi mają takie rozwiązanie i ściany są czarne pytam bo może znaleźliście jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
odpowiedz
lukola  
Data dodania: 2010-02-26 09:48:20
do: neptuna-ania
Też słyszeliśmy o tym, że niestety przy takim rozwiązaniu ściany wokół kratek wylotowych będą się osmalać- mamy jednak nadzieję, że nie tak bardzo;) Być może wpływ na to, jak czarne ściany będą, w jakimś stopniu będzie zależał od drewna jakim się będzie opalać. Kilku wykonawców robi dla nas wyceny. Zobaczymy jakie rozwiązania (w tej kwestii) zaproponują.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2010-02-27 15:52:01
anemostat
Dzięki za odpowiedź. Zamiast kratek stosuje się teraz anemostaty wywiewne może one trochę ograniczą smolenie. Podobno najlepiej je umieszczać na dole w pobliżu kaloryfera żeby wspomagały ogrzewanie podstawowe zwłaszcza przy gazie daje to oszędności ale taki kanał chyba przechodzi wtedy ze strychu przez całą ścianę , nie wiem czy to się robi w scianie czy na ścianie. A wy na jakie paliwo grzewcze się nastawiacie stałe czy płynne? Będę pilotowała wasze postępy, napiszcie jak dogracie szczegóły tego rozprowadzenia. Pozdrawiam.
odpowiedz
lukola  
Data dodania: 2010-03-01 11:59:48
do: magowi
Dziękuję za cenną podpowiedź. Będzie to moje kolejne pytanie do wykonawców:) Jeśli chodzi o paliwo grzewcze, to jesteśmy zdecydowani na gaz. Co do wycen, to dotychczasowe nas zwaliły z nóg. Drogo, drogo, drogo...:( Może macie jakiegoś wykonawcę, który przygotował dla Was wycenę w granicach rozsądku? Pozdrawiam.
odpowiedz
gosc
Data dodania: 2010-03-01 15:01:55
wycena
Nasze działania w tym kierunku, z przyczyn obiektywnych, ruszą dopiero w kwietniu - wtedy zaprosimy potencjalnych wykonawców do dokonania wyceny rozprowadzenia i w zalezności od kosztów podejmiemy decyzję. Nie ukrywam ze zależy mi na wykorzystaniu ciepła z kominka -wydaje mi się to korzystne zarówno w okresie grzewczym jak i przed sezonem jesli zajdzie potrzeba. My również nie będziemy mieć rekuperacji (wiem że to inny system) ale środki zaoszczędzone na tej instalacji moze warto wydać na rozprowadzenie ciepła. Oczywiście nie sądzę aby koszty były porównywalne o ile mi wiadomo rekuperacja kosztuje ok. 15 tys. Ciekawe ile oprócz robocizny za punkt kosztuje materiał. To też zależy od tego czy kupuje się rury oryginalnie oizolowane czy gołe i izolację się robi samemu. A czy słyszeliście o zagrożeniu pożarem z takiego rozprowadzenia?
odpowiedz

Okienne okucia- czy to dobry wybór...?

Blog:  lukola
Data dodania: 2010-02-17
wyślij wiadomość

Firma, która przygotowała dla nas ofertę najbardziej odpowiadającą naszym oczekiwaniom, stosuje w swoich oknach okucia austriackiej firmy MACO (typ MULTI-MATIC). Jest to nowoczesna konstrukcja, która podobno łączy w sobie wszystkie zalety dotychczas stosowanych okuć. Czy ktoś z Was posiada takie okucia, lub zamierza zastosować je w swoich oknach? Prośba o rady.

Podstawowe zalety tych okuć to:

• nowoczesne wzornictwo
- liniowe przetłoczenia na zasuwnicach,
- wyoblone krawędzie zaczepów,
- równomierna powłoka Silber-Look.
• wszystkie rygle rolkowe typu iS
- lżejsze funkcjonowanie klamki przy zwiększonej szczelności,
- samoczynne dopasowywanie się zaczepów do luzu wrębowego +/- 2 mm,
- regulacja docisku +/- 1 mm,
- rygle iS współpracują z zaczepami standardowymi i utrudniającymi włamanie,
- doskonała stabilność rygli dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów i przykręceniu okucia dwoma wkrętami w okolicy każdego rygla,
- zaczepy utrudniające włamanie przykręcane do wzmocnienia ramy.
• palcowy podnośnik skrzydła:
- niemal niewyczuwalne podnoszenie skrzydła na właściwą wysokość,
- utrzymywanie skrzydła na właściwej pozycji,
- bezstopniowa regulacja wysokości podnoszenia,
- zintegrowana blokada złej obsługi klamki w skrzydłach UR.
• zawias dolny z regulacją w trzech płaszczyznach (lewo-prawo, góra-dół i docisk).
• plastikowy najazd we wszystkich dolnych narożnikach.
- poprawia stabilność okna przy uchyle,
- wspomaga pracę okuć w przypadku, gdy okno nie jest dobrze wyregulowane.
• rozwórka ze zintegrowanym rozszczelnieniem.
- zapewnia rozszczelnienie okna w pozycji klamki 45° do góry, skrzydło odsuwa się od ramy o 10 – 13 mm,
- brak dodatkowego elementu (zaczepu rozszczelnienia) utrudniającego funkcjonowanie okuć,
- zatrzask przy pełnym uchyle zapobiegający zatrzaśnięciu okna przy przeciągu,
- funkcja wspomagania domykania okien przy uchyle – okno może być nie domknięte o 21 mm ruch klamki spowoduje dociągnięcie narożnika, brak efektu „wypinania” rozwórki.
• zabezpieczenie przeciwwyważeniowe w każdym skrzydle w narożniku pod klamką
- zabezpieczenie przed podważeniem najbardziej newralgicznego punku okna już w wersji podstawowej,
- dwa rygle w narożniku jeden typu iS do ryglowania okna drugi wąski do funkcji uchyłu – większy uchył przy niskich oknach,
- zaczep identyczny z pozostałymi zaczepami utrudniającymi włamanie.
• łatwa rozbudowa okuć do stopni bezpieczeństwa 1 i 2 wg PN-EN 1627: 2006 (dawniej Wk1 i Wk2) przez dołożenie przedłużek i wymianę zaczepów.
• zatrzask drzwi balkonowych na zasuwnicy
- współpracuje z zaczepem podnośnika,
- brak dodatkowych elementów na ramie,
- automatycznie wyłącza się w pozycji uchylnej,
- brak dodatkowego oporu przy uchylaniu okna,
- regulacja wysokości i siły zatrzasku.
 
W okuciach tych dostępne mogą być następujące opcje:
• stopnie bezpieczeństwa 1 i 2 wg PN-EN 1627: 2006 (dawniej Wk1 i Wk2).
• uchył wielostopniowy – nie występuje z rozszczelnieniem i w stopniu bezpieczeństwa 2.
• hamulec sterowany klamką od szerokości 690 we wrębie (szerokość okna 806 lub podział 786 w oknie dwuskrzydłowym).
 
Opcje niedostępne w okuciach:
• rozwórka lato – zima;
• rozwórka „Z”.
 
1Komentarze
Data dodania: 2010-02-17 13:38:54
My zamówiliśmy okna z M&S z takimi okuciami (WK1). Niestety na razie na nie czekamy :-)
odpowiedz

OKNA- prośba o rady

Blog:  lukola
Data dodania: 2010-02-17
wyślij wiadomość

Po dość długiej nieobecności witamy ponownie. Sporo się zmieniło. Dołączyli do nas nowi blogowicze (których serdecznie witamy i życzymy wytrwałości w zmaganiach budowlanych), niektórzy z Was zdobyli wyróżnienia w konkursie- Blog Roku. Serdeczne gratulacje! blog budowlany - mojabudowa.plMy przez ten czas staraliśmy się (w wolnych chwilach) wysyłać zapytania o ofertę okien. Przesłaliśmy ok 20 i po krótszym lub dłuższym czasie otrzymaliśmy wyceny. Nasze oczekiwania, jeśli chodzi o przyszłe okna- ewoluowały. Początkowo mieliśmy ogólnie zarysowane parametry, które okna powinny spełniać. Chcieliśmy, żeby były dość ciepłe, dość bezpieczne, dość ciche i przy tym dość tanieblog budowlany - mojabudowa.pl

Przesyłane wyceny skłaniały nas do szczegółowych pytań o dodatkowe elementy wyposażenia okien.
 
Oto nasze wymagania wobec okien:
1. Okna z profilem 4-komorowym.
2. pakiet 3-szybowy (na szyby napylany tlenek srebra; przestrzeń między szybami wypełniona Argonem).
3T- 16Ar-3-16Ar- 3T.
3. szyby o współczynniku przenikania u= 0,5 i u=0,6.
4. ze wzmocnieniem termicznym z włókna szklanego wykonane z kompozytów poliestrowo-szklanych wypełnionych pianką poliuretanową wzmocnienia charakteryzują się bardzo wysoką izolacyjnością termiczną. Współczynnik przenikania ciepła „U” dla systemu ram ze Wzmocnieniami Termicznymi wynosi Ur = 1,1 W/m 2K, podczas gdy profile wzmacniane stalą zazwyczaj osiągają współczynnik Ur na poziomie od 1,5 do 1,8 W/m 2K.
5. okna dwustronnie barwione w masie.
6. OKUCIA-
-Maco Multi-Matic z powłoką Silber-Look, podwyższającą odporność na korozję
-rygle rolkowe typu iS, zapewniające lżejsze funkcjonowanie klamki przy zwiększonej szczelności okien
-specjalny mechanizm podnośnika palcowego ułatwiający zamykanie
-zabezpieczenie przeciwwyważeniowe w każdym skrzydle (1 grzybek)
- mikrowentylacja w rozwórce każdego skrzydła rozwierno-uchylnego 
7. współczynnik izolacyjności akustycznej:
Ramy i skrzydła 32dB;
Na szybach 4mm – 32dB;
Na szybach 3mm – 31dB.
8. 4- stopniowy uchył
9. I dodatki:
- klamki Hoppe Secustic (w tym 2 z kluczykiem);
blokada niewłaściwej obsługi klamki w skrzydłach rozwierno-uchylnych
- 1 uchwyt balkonowy i 1 zatrzask balkonowy- w drzwiach wychodzących na taras
- hamulce okienne sterowane klamką (w oknach łukowych z uwagi na to, że nie da się w nich zrobić uchyłu, ani nie posiadają mikrowentylacji);
- uszczelki antykurzowe.
 
Chcielibyśmy zapytać Was o Wasze oczekiwania wobec okien, których sami nie powstydzilibyście się zamontować w Waszych Opałkach? Czy o czymś zapomnieliśmy charakteryzując wyposażenie okien? Czy jest coś jeszcze co powinny posiadać dobre okna?
 
lukola
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 335499
Komentarzy: 346
Obserwują: 118
On-line: 9
Wpisów: 190 Galeria zdjęć: 1128
Projekt OPAŁEK 2G
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - mazowieckie
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2017 czerwiec
2016 czerwiec
2012 listopad
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 maj
2012 styczeń
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 sierpień
2011 lipiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 styczeń
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień
2010 lipiec
2010 czerwiec
2010 maj
2010 marzec
2010 luty
2010 styczeń
2009 grudzień
2009 listopad
2009 październik
2009 wrzesień
2009 sierpień
2009 lipiec